З огляду на те, що багато мешканців міста вважають, що притулок для бездоглядних тварин вже існує, вважаємо за потрібне пояснити, на якому етапі знаходиться його створення.

На даний час в місті здійснюється Програма стерилізації бездоглядних собак, і побудовані вольєри використовуються виключно для тимчасової перетримки собак після стерилізації.  Отже, на всі прохання мешканців забрати до притулку цуценят або дорослих собак можна дати лише одну відповідь:  ми не маємо фізичної можливості постійно утримувати собак на території, що виділена під будівництво притулку, оскільки вольєри потрібні для здійснення Програми стерилізації.  Якщо заповнити вольєри  собаками, яких немає куди випускати, і тим більше – цуценятами, то Програма стерилізації буде припинена вже сьогодні, і таким чином гуманне зниження чисельності безпритульних тварин не буде досягнуте НІКОЛИ! Кожна стерилізована собака – це мінус 16-20 цуценят на рік, кожні 10 стерилізованих собак – це мінус  300-400 нових хвостатих мешканців на рік. Отже, всі мешканці міста без винятку мають бути зацікавлені в тому,  щоб  вольєри майбутнього притулку для тварин використовувалися виключно для стерилізації до того часу, доки популяція безпритульних тварин не буде зменшена до мінімуму.

Щодо самого притулку, то лише в травні 2013 року розпочалося будівництво самого приміщення, в якому планується здійснювати стерилізацію.  Протягом трьох років на території не було  водогону, воду для собак і господарських потреб доводилось привозити. Будівництво будиночка площею 42 кв. метрів повинно було  завершитися до кінця 2013 року.  Ось паспорт об”єкта:

Паспорт об єкта

 

 

 

 

Але не так сталося, як планувалося.  Перші етапи  будівництва розпочалися влітку 2013 року:

Буд-2

 

 

 

 

Притулок-6.07.13-3

 

 

 

 

Притулок-13.08.2013

 

 

 

Проте вже в липні 2013 року будівництво приміщення стерилізаційного центру зупинилося на два роки…

Взимку 2013 – 2014 р.  стерилізаційний центр виглядав ось так:

Зима 2013-2014 років

 

 

 

За весь 2014 рік будівельні роботи тривали 2,5 години: 4 грудня 2014 року були вставлені  вікна та зовнішні двері.  Щастю працівників не було меж,  бо все йшло до  того, що  ще одну зиму доведеться зимувати без вікон і дверей…  Але  сталося диво!

 

Будинок з вікнами

 

 

 

В червні 2015 року будівництво нарешті відновилося і пішло повним ходом. Темпи його порівняно з минулими роками були шаленими. Швидко обшивалися стіни, робилися внутрішні роботи, проводилися комунікації.  А головне – нарешті підвели воду, бо до цього часу вода була привозною.  Ось так поступово будиночок стерилізаційного центру набув свого сучасного вигляду:

 

 

Притулок на початок вересня

 

 

 

 

 

Будиночок анфас