В Рівному вже є офіційні дані щодо кількості безпритульних собак. Підрахунок  було здійснено згідно методики WSPA (Всесвітнього  товариства захисту тварин), яку запропонувала британська організація Naturewatch. Ця методика використовується для підрахунку тварин по всьому світу.
Рівненська зоозахисна організація «Під Егідою» уклала договір з  британською організацією Naturewatch  щодо підрахунку безпритульних собак в м. Рівному.
14  червня 2015 року до Рівного  завітала представник організації  Naturewatch Наталія Сорокопуд. Того ж дня був  проведений інструктаж  для волонтерів, які виявили бажання взяти участь у підрахунку. Серед волонтерів були виключно люди, які  присвячують багато вільного часу допомозі безпритульним тваринам. Сам підрахунок відбувся 15 червня 2015 року з 7 до 9 години ранку – в період, коли в полі зору перебуває найбільша кількість собак. В підрахунку взяла участь також представник Naturewatch Наталія Сорокопуд.
Результати підрахунку у місті Рівне  показали 1396 безпритульних собак.
Враховуючи 15% похибки, це досить керована загальна кількість у 1605 безпритульних собак.
З них  92% – дорослі і 8% – цуценята.
4 % дуже худі,  23% – худі, 70% – ідеальна вага, 10% – товсті і з зайвою вагою
За станом здоров’я  – 3,4% мають проблеми зі шкірою, 1,6% – травмовані, 95% -  здорові. Тобто, більшість собак знаходяться у гарному стані здоров’я. Це вказує на успішність схеми опікунського нагляду, оскільки за поверненими собаками добре доглядають.
67% – стерилізовані, 33% – напевне, не стерилізовані.
Для того,  щоб зменшити популяцію безпритульних собак через програму вилову, стерилізації та повернення, принаймні  75% популяції собак повинні бути стерилізовані / кастровані протягом короткого періоду часу, а потім програма повинна продовжуватися в меншому масштабі на регулярній основі. Показник стерилізованих собак в 67% означає, що в місті Рівному майже досягнутий процент, необхідний для суттєвого зменшення кількості безпритульних собак.
Виходячи з отриманих результатів, організація Naturewatch  надала ряд рекомендацій щодо подальшого вирішення проблеми безпритульних собак:
- просвітницька діяльність, спрямована на відповідальне володіння домашніми тваринами;
- пропонування державних послуг для надання допомоги з відповідального  володіння домашніми тваринами;
- контролювання розмноження власницьких тварин;
- впровадження системи реєстрації домашніх тварин.
В роки, коли єдиним методом регулювання чисельності безпритульних собак був відстріл, на рік вбивали в середньому 3 500 собак, і кожного року ця цифра була приблизно однаковою. Тобто, популяція за рік майже повністю відновлювалася. За три роки реалізації програми стерилізації,  з яких останні два роки були особливо інтенсивними, вдалося простерилізувати 436 собак за кошти міського бюджету, 467 силами міжнародної організації “Four paws” та не менше тисячі – силами громадських організацій та окремих громадян. Тобто, всього за три роки загальну кількість безпритульних тварин лише завдяки стерилізації вдалося зменшити вдвічі.
Таким чином, саме стерилізація безпритульних тварин дає найсуттєвіші результати по зменшенню їх кількості, а реєстрація домашніх тварин і посилений контроль за  відповідальним утриманням тварин зможуть перекрити основне джерело  поповнення вулиць безпритульними тваринами.

Люба на подсчете

 

 

 

 

 

Результати підрахунку безпритульних собак в м. Рівне_Червень_2015