Багатьом мешканцям нашого міста відомі факти масового отруєння собак в різних районах міста, особливо на Боярці взимку цього року та по вул. Д. Галицького – у серпні. До нашої організації звернулась Гавриш Наталія Мирославівна, яка стала безпосереднім свідком отруєння собак на Боярці, а також була повідомлена знайомою про отруєння собак по вул. Д. Галицького. Заяви її в правоохоронні органи ні до чого не призвели через відсутність прямих доказів, тоді вона написала статтю в газету, але паперові видання відмовилися її надрукувати. Отже, залишився найдемократичніший віртуальний простір, в якому можна висловитися на болючі теми і звернутися до громадськості безпосередньо. Ми публікуємо тут статтю Наталії Гавриш, не змінивши в ній жодної букви.

Проблема не в собаках – проблема в людях

Жорстокі отруєння собак у Рівному тривають. 2 серпня, у п’ятницю,  жертвами «догхантерів» (мисливців за собаками) стало 10 тварин у дворі біля будинків №2 і 4 по вул. Данила Галицького. Майже всі  самки були  простерилізовані минулого року восени або в червні цього року й мали у вухах кліпси. Деякі з них жили тут по кілька років, а   дуже гарний пес Пірат – аж 13 років. Тварини, перш ніж померти, дуже страждали: металися по двору і жалібно скавуліли, потім падали, билися в судомах, із рота йшла кривава піна, агонія тривала 30-40 хвилин.  Більшість мешканців цих величезних будинків, у тому числі  й діти, спостерігала за цим жахіттям  байдуже, а дехто із  неприхованим задоволенням, і нічого  не робили, щоб  урятувати собак , бо ж вони своїм гавканням заважали їм уночі спати. Лише дві жінки пенсійного віку викликали міліцію і підписали складений  акт. Припускаю, що це справа рук того ж негідника , що раніше знищив майже всіх собак на Боярці, бо ознаки  отруєння були ті ж самі, і  розправа над ними так само відбувалася напередодні вихідних днів, коли не працює лабораторія ветеринарної служби,  отже неможливо отримати висновок  про причину смерті тварин. Кілька  очевидців, котрі не захотіли дати офіційні свідчення, бачили  незнайомого високого хлопця 20-25 років у спортивному костюмі з пристосуванням, схожим на  жезл «даішника» в руках, котрий підходив до собак,  після чого вони починали скавчати й метатися у всі боки.

Я мешкаю в районі перехрестя вулиць Дубенської і Макарова, і в січні, коли розпочалися отруєння в нас, я дізнавалася у ветлікаря, що можна зробити в такій ситуації:  потрібно якнайшвидше  дати тварині якийсь сорбент з водою, наприклад, активоване вугілля, і зробити укол сульфату магнію, але  протягом 15-20 хвилин, бо потім вже пізно. Знайома мені зателефонувала  близько 22 год., але поки я доїхала, то вже  нікого врятувати не встигла. Мене найбільше вразила реакція мешканців цих дворів: майже всі схвалювали це жорстоке вбивство. Так, собак там було чимало, але вони були зовсім не агресивні, бо не голодували (було кілька людей, які їх підгодовували), і якби  ті, кому вони так заважали, опитали своїх родичів і знайомих, то для багатьох  тварин можна було б   знайти господарів. А якби не чекали, поки гроші на стерилізацію виділять із бюджету, а скинулися самі по пару гривень ще хоча б минулого літа, то собак було б наполовину менше. Але в наших громадян   завжди  знаходяться гроші на горілку, пиво, цигарки, на машини, ресторани і т.п., а  от на доброчинність – дуже рідко.

Будь-якій нормальній людині має бути зрозуміло, що бездомними собаки і коти стають не  з власного бажання, такими їх роблять  безсовісні люди, які  вивозять їх подалі від свого дому і перекладають свою проблему на   інших. Встановити винуватців дуже важко, бо  в Рівному не лише розмножуються місцеві бездомні собаки, а сюди постійно  привозять «зайвих»  цуценят і кошенят із навколишніх сіл і підкидають  переважно на зупинки транспорту чи у двори багатоповерхівок . Практично кожна людина, не кажучи про родину, може  підібрати кота чи собаку і піклуватися про них, контролювати їх розмноження, або хоча б взяти під опіку тварину, що живе на вулиці, але, на жаль, більшість наших громадян  у погоні за матеріальними благами розгубили останні крихти людяності і душевного  тепла. Шкодують не те що кожен день, а раз на тиждень чи навіть на місяць купити  якусь їжу для бездомних тварин, а потім скаржаться, що ті їм жити не дають.  Егоїзм і жадібність більшості мешканців нашого міста, бездіяльність представників міської влади і правоохоронців  призводять до того, що всупереч державним і Божим законам групка негідників нищить невинних істот, які інстинктивно туляться до людей у пошуках допомоги. Як з такою свідомістю  наші громадяни збираються вступати в Євросоюз?  У Рівному потрібен не тимчасовий , а стаціонарний притулок для бездомних тварин, щоб захищати не людей від них, а їх самих від таких «добрих» людей, і якщо для цього в бюджеті немає грошей, то потрібно ввести невеличкий  місцевий податок, наприклад, 0,5% від заробітної плати чи прибутку, і ніхто від цього не збідніє і  з голоду не вмре, а  головне, потрібно мати серце і совість, бо проблема не в собаках – проблема в людях.

 

Наталія Гавриш