Хочете ви того чи ні, але так чи інакше вступаєте в контакт з собаками. Вам може зустрітися як самотній агресивний пес, так і ціла зграя. При цьому варто знати, що собаки – прекрасні телепати. Вони добре відчувають ваш настрій і стан. Тому, відчувши ваш страх і переляк, вони зрозуміють, що господарем становища є вони і напад може стати неминучим. Навпаки, якщо ви будете всім своїм виглядом показувати, що не боїтеся собаки і будете продовжувати спокійно робити те, що робили до того, як зустрілися з нею, то собака не стане кидатися. Але все-таки варто знати деякі правила поведінки при зустрічі з бездомними собаками:

1. Не треба боятися собак, принаймні, не показуйте цього. Незважаючи на статистику, напад собаки на людину відбувається все ж у меншості випадків від загального числа контактів собаки з людиною. У більшості випадків собака вас просто обгавкає.

2. Не слід дражнити собаку, кричати на неї, замахуватися різними предметами: тим самим ви спровокуєте її на агресію.

3. Не сподівайтеся залякати собаку. Якщо вам попалася нешкідлива, нещасна, бродяча собачка, яка і так зазнала від людей багато поганого, то вона сама оббіжить вас за кілометр. А якщо пес досвідчений, то залякування знову ж приведе тільки до нападу. Тому кращий спосіб уникнути конфлікту – не провокувати його самому.

4. Найчастіше собаки збиваються в зграї. Їм теж так простіше існувати. Один за всіх і всі за одного! Якщо ви йдете і бачите, що у вас на дорозі розляглася така зграя, то краще спокійно завчасно перейти на іншу сторону. Не варто випробовувати долю. Але якщо обійти неможливо, зберігайте спокій і хоча б видиму байдужість, і собаки навряд чи на вас нападуть.

Але що ж робити, якщо неприємний інцидент таки відбувся? У собаки, як і у людей, є свої вразливі місця: не так багато, але все ж вони існують. Це, перш за все, кінчик носа, вуха, хвіст, суглоби лап, очі. На ці вразливі місця і треба впливати: всім, чим зможете. Пам’ятайте, що саме неправильне в бійці з собакою – це змиритися зі своєю долею, впасти на землю і закрити голову руками. У такому випадку ви точно постраждаєте і сильніше, ніж, якби активно оборонялися. Якщо собака вас буде кусати, а ви не будете чинити опору, то це буде її тільки заохочувати і може трапитися непоправне.

А щоб убезпечити себе від контакту з собакою на більш ранній стадії, до того, як вона нападе, варто бути готовим до такої зустрічі і заздалегідь придбати, приміром, спеціальний ультразвуковий відлякувач собак. Треба відзначити, що останній є більш надійним засобом.

Що ж робити, якщо собака вас все-таки вкусила? В першу чергу, необхідно терміново звернутися до лікаря. І так як тварина бездомна, вам належить потерпіти призначені уколи. Є одна приємна новина: якщо раніше необхідно було робити сорок уколів, то тепер, в залежності від застосовуваних препаратів, можна відбутися і шістьма.